Restaurācijas darbnīca

RESTAURĀCIJAS DARBNĪCA

ASM Motors ir viens no nedaudzajiem automašīnu muzeju, kas var būt lepns par savas profesionālas restaurācijas darbnīcā. Tehniskās prasmes, zināšanas, pieredze, un, bez šaubām, arī kaislība pret antīko transportlīdzekļu ir pamats mūsu restaurācijas darbnīcā.

Restaurācijas darbnīcu sāka strādāt 1987. gadā, kas ir divus gadus pirms muzejs tika pat izveidota. No 1991. līdz 1995. gadam tā darbojās ar nosaukumu "Tehno Rīga" Sia. No pašas pirmās dienas restaurācijas darbnīcu vada Mr Gunārs Dortāns, vadītājs ASM Motors restaurācijas darbnīcā.

Profesionālā transportlīdzekļa atjaunošana ir ilgs un sarežģīts process, kas var ilgt vairākus gadus. Tā bieži notiek, ka process ir pārtraukts, jo trūkst konkrētu informāciju par transportlīdzekli, rezerves daļas, vai finansējums. Atjaunošanas process nozīmē ne tikai to, lai atjaunotu transportlīdzekli, bet arī par nozīmīgu un apjomīgu pētniecības darbu.

Dažādu veidu transportlīdzekļi, kas iekrīt rokās mūsu restauratoriem. Tur ir transportlīdzekļi, kas nepieciešams pilnas restaurācijas, kā arī transportlīdzekļiem, kas nepieciešams neliels remonts vai nomaiņa trūkstoši vai neatbilstoši detaļas vai elementus. Tiešām grūti daļa ir atrast trūkstošās daļas. Dažreiz atjaunotājs ir jābūt iespaidīgs detektīvs prasmes, lai atjaunotu transportlīdzekli.

Ar ASM Motors", ir veikti aptuveni 30 atjaunošanas projekti – daudzi no viņiem ārvalstu muzejiem.