ASM Motors, lai Atvērtu Unikālu Interaktīvo Izstādi "Leģenda" Dzelzs Bruņinieks"

ASM Motors, lai Atvērtu Unikālu Interaktīvo Izstādi "Leģenda" Dzelzs Bruņinieks"

Nākamā piektdiena, novembris 9, ASM Motors tiks atvērta unikāla, interaktīva izstāde, kas būs, kas apmeklētājiem ļauj redzēt savu attēlu, lai pirmo reizi leģendārais transportlīdzeklim, ko izmanto vienā laikā ar latvijas valsts bruņoto spēku apmācībā, Imanta bruņu pārvadātājs.

Pētījumu par šo "dzelzs bruņinieks" ir balstīts uz 30 oriģinālās rezerves daļas no transportlīdzekļa, kas bija tikai nesen atklāju. Pēc tam, izmantojot state-of-the-art 3LCD lāzera tehnoloģijas un 3D hologrāfiskā projektu, muzejs ir atradis veidu, kā dot transportlīdzekli atpakaļ uz dzīvi, kas ļauj apmeklētājiem, lai to aplūkotu laikā četras noteiktiem laika periodiem.

Bruņu pārvadātājs tomēr ir četri dzīvi, divu laikā, kara un divu miera laikā. Tā bija liecinieks Latvijas brīvības cīņas. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja piedalīties mašīna vēsturiskā piedzīvojumiem – dalība kaujās, rekonstrukcija, īpašnieka maiņa un funkcijām, utt., gada laikā vairāk nekā divus gadu desmitus.

"Interaktīvā izstāde "Leģenda" Dzelzs Bruņinieks" ļaus cilvēkiem ceļojuma laikā, redzot vīzijas par transportlīdzekļa laiku gaitā un sajūtu, sajūtu klātbūtni tālā sākot no 20th century. Tā kā Latvija plāno savu simtgadi, leģenda par bruņu pārvadātājs palīdz mums pateikt sāga par Latvijas vēsturi, ietverot vairākus karus, periodu mieru un izmaiņu pārvaldību," saka autors un galvenā kuratore, Agris Šmits.

Rezerves daļas netika atrasts saimniecības Liepna laikā ekspedīcijas organizē ASM Motors., 2017. gadā. Tēvs īpašnieka saimniecību, Daumants Bijons, redzēju bruņu pārvadātājs, kad tas bija sadedzināja. Šodien Imantā ir tikai viens no sešiem veidiem bruņu pārvadātājiem Latvijā, kas ir paliekas, kas ir atklāts. Citi tiem, ciktāl speciālistiem ASM Motors zināt, gāja bojā kaujā.

"Vairāk nekā 30, rezerves daļas, un dažas vēsturiskas fotogrāfijas ir tikai pierādījumi par to, kāda mašīna izskatījās. Diemžēl, man nav izdevies atrast nevienu precīzu dizainu Imanta arhīvā, bet modernās tehnoloģijas, var radīt brīnumu, kas ļauj būt diezgan precīza sajūtu modeļa izskatu un tehniskos parametrus, bet arī lieciniekus, lai vēsturiskos notikumus," Agris Šmits stāsta par interaktīvo aspektiem, kas izstādes.

 

Interaktīvā izstāde "Leģenda" Dzelzs Bruņinieks" būs atvērta apmeklētājiem no gada 9. novembris at 1pm.