ASM Motors tiks nosaukts viens no labākajiem Eiropas muzejiem 2017

ASM Motors tiks nosaukts viens no labākajiem Eiropas muzejiem 2017

Ceremonijā, kas notika pie Skopje, rezultāti Eiropas Muzeju Akadēmijas Micheletti Balvu un DASA Balva tika paziņots. 34 Eiropas muzeju stājies konkurences un ASM Motors tika nosaukts par vienu no desmit finālistiem, kas sacenšas par galveno balvu.

Ar Micheletti Balva tika pasniegta GPO Liecinieks vēstures, visitor centre, Dublinā, Īrijā. Ar DASA Balvu šogad iet uz Designmuseum Dānija, Kopenhāgena.

Direktors ASM Motors atzīst, ka "tas ir patīkami, ka ASM Motors, kas piesaistījusi tūkstošiem apmeklētāju no Latvijas un citām valstīm, tagad arī ieguva ļoti augstu starptautisku recongnition no labākajiem muzeja speciālisti Eiropā".

Tiesneši komentāru par ASM Motors:"Parādīšana vairāk nekā 100 velosipēdiem, motocikliem un automašīnām, deviņās tematiskās kolekcijas, muzejs ir nodot automašīnu kontekstā, un tā ir saistīta viņiem kaut ko darīt, vai skatīties, stāsta stāstus, izmantojot interaktīvo displeju, touch ekrāni, vēstures displeju un 3D animācijas. Teksti ir latviešu, krievu un angļu valodā. Tur ir telpa, kas veltīta Padomju laikmetā, kur apmeklētāji var apskatīt caur ēkas logu un skatīties ainas no ikdienas dzīves 1980. Tur ir arī virtuālā diska pasažieru autobusu, kas dodas uz kāzām par Padomju kolektīvo saimniecību, ar vadītāju, paskaidrojot, ikdienas dzīves brīdī. Muzeja vērtību izglītība ir ļoti augsti un ir klases, kur mācās par autobūves vēsturi, celtniecības un ceļu satiksmes drošību. Tas ir muzejs, mūsdienu vēstures, kā arī rūpniecības"

Kritēriji, lai izvērtētu, muzeji, tiek koncentrēta uz tiem aspektiem, muzejs, kurā ir vairāk nekā kvalitāti izstādes, ēka, utt. - visvairāk tieši piesaista un atbilst apmeklētāji, kas pārsniedz viņu cerības. Tā vienmēr ir bijis, ko uzskata par būtiskiem, lai viens vai divi locekļi žūrijas apmeklēt katru no kandidātiem, jo tas ir jūtama prātīgi paļauties tikai uz drukāto materiālu un fotogrāfijām, pieņemot galīgo lēmumu.