CSDD klientu centra un ASM Motors saņem trīs acknowdedgements Rīgas arhitektūras gada balva

CSDD klientu centra un ASM Motors saņem trīs acknowdedgements Rīgas arhitektūras gada balva

Pirmdien, 3. oktobrī, Pasaules Arhitektūra Diena, gada Rīgas Arhitektūras Balva tika pasniegta vienpadsmito reizi.

 

Papildus gada balva, Rīgas Arhitekta Biroja izdotajiem desmit pateicības par izcilu accomplishement atsevišķi arhitektūras objekti. Trīs pateicības saņēma kompleksa ēkām: jaunceltnē CSDD klientu apkalpošanas centra un svaigi atjaunotas ASM Motors uz Eizenšteina iela. 6. Autors piešķirta ēku komplekss ir "Projektēšanas birojs Arhis", Sia būvniecības workds veica "Skonto būve", Sia

CSDD un ASM Motors ēku kompleksa saņēmusi Apstiprinājumu unifikācijas administratīvo un muzejs fuctions, kā arī oriģinālu arhitektonisko risinājumu, kā arī Apstiprinājumu par risinājuma priekšnoteikums pieejamību un tautas atzinība.

 

No gandrīz 800 būvniecības projektu pabeigts pagājušajā gadā 32 atlasīja žūrija, bet tikai 11 tika izvēlēti galīgā redakcija. Gada balvu, kas piešķirta Akadēmiskā Centra Dabas Zinātņu Universitāte Latvijā.

Gada balva Rīgas Arhitektūrā ir bijis aktīvs kopš 2006. gada, lai veicinātu un akcentēt sasniegumiem Rīgas arhitektūrā, tādējādi stimulējot saskanīgas pilsētvides attīstība un arhitekta veikumu. Mērķis balva ir rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām, pilsētas arhitektūru un kritērijiem pilsētas teritorijas novērtējumu, kā arī, lai veicinātu pieprasījumu pēc sabiedrības uzstādīšanai dzīvojamās telpas, tādējādi uzlabojot izpratni un līdzdalību sabiedrībā un pieprasījums pēc atbilstošām pakalpojumus, arhitektūras jomā.

Kā tas bija ar iepriekšējo gadu, apbalvošanas ceremonijā tika veikta telpās, kas tika nobalsots par uzvarētājiem pēdējā gada laikā – Latvijas Nacionālā Bibliotēka.