Atvēršanas lielākais un modernākais seno ritekļu kolekcija Baltijā – ASM Motors

Atvēršanas lielākais un modernākais seno ritekļu kolekcija Baltijā – ASM Motors

Piektdien, 1. jūlijā, ar parādes vēsturisko transportlīdzekļu un simbolisks, griežot sarkano lentu, rekonstruēta ASM Motors tika atvērts. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas lielākais un modernākais muzejs seno transportlīdzekļu Baltijā atvērs savas durvis apmeklētājiem rīt, 2. jūlijā.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās arī transporta ministra Uldis Augulis, valdes priekšsēdētājs, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) Andris Lukstins, RMM direktors Aivars Aksenoks un valdes priekšsēdētājs, latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) Agris Šmits.

Laikā liela apjoma renovācijas darbiem ēkas interjerā tika pilnīgi pārbūvēta atbilstoši mūsdienu prasībām, un muzejs ieguva lielāku un labāku izstāžu telpas, patīkama labiekārtota vide, kā arī atvieglotu pieeju katram apmeklētājam. Muzejs izstāde ir organizēta tādā veidā, aizraujošu interaktīvu stāstu par unikāliem transportlīdzekļiem, ievērojamu personu un svarīgākajiem notikumiem vēsturē, automobiļu rūpniecības un cilvēci līdzīgi. Izstāde ir izvietota trijos stāvos un aizņem vairāk nekā 4000 kvadrātmetru, un pašlaik tas eksponātu-vairāk nekā 100 unikāli automobiļi, motocikli un velosipēdi.

Laikā, atklāšanas ceremonija transporta ministra Uldis Augulis uzsvēra: "Kopš ASM Motors", ir kļuvusi par neatņemamu daļu no CSDD, mēs redzam, dinamisku izaugsmi tā darbību. 2010. gadā jaunajā izstāžu zālē senās transportlīdzekļiem, tika atvērts, un 2011. gadā atjaunota Bauskas meitas uzņēmums, kas tika aktīvi strādā rekonstrukcijas laikā muzejs vēra durvis apmeklētājiem. Tāpēc ir tikai loģiski, ka CSDD pakalpojumu centrs korporatīvajiem klientiem atrast savu māju rekonstruētajā muzejā."

Pievienot vārdiem, prezidents, valdes priekšsēdētājs, CSDD Andris Lukstins teica: "tikko atvērtajā muzejā būs tikšanās vieta auto eksperti, restauratoriem un sacīkšu automašīnu vadītāji, kā arī jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. Muzejs ir ne tikai glabāšanas rūpīgi atjaunota "pērles", bet arī izglītības centrs."

"Sakarā ar vairāku gadu kopīga, noturīgas un aizrautīgu darbu, mēs varam lepoties, ka šeit, Latvijā, mēs esam izstrādājuši kultūras vēstures objektu starptautisko nozīmi un izveidojis pasaules klases izstāžu seno transportlīdzekļiem, kas, izmantojot mūsdienu multimediju tehnoloģiju, kas ļauj mums, lai pastāstītu aizraujošu stāstu par autobūves vēsturi. Durvis motormuzejs būs atvērts apmeklētājiem no 2. jūlija, un apmeklētājiem būs iespēja pavadīt izglītības un piedzīvojumu diena muzejā," teica direktors RMM Aivars Aksenoks.

Rekonstrukcijas laikā muzejs ieguva vairākus svarīgus papildinājumus un atjaunota transportlīdzekļu, no kuriem lielākā daļa būs redzams atjaunotā muzeja izstāde. Starp jaunāko papildinājumu ir Benz Patent Motorwagen reprodukcija, čehijas lepnums TATRA 87 izgatavots 1949. gadā, un rezultāts kopīgas pūles, Austrieši un Vācieši - cabriolet STEYR 220 Gläser Sporta Kabriolets izgatavota 1938. gadā, Krastin auto auto radīts ar latvijas Augusts Krastins 1903. gadā ASV, Cadillac V8 no 1930 vai "twin" auto Kārlis Ulmanis' prezidenta auto un citiem papildinājumiem.

"Antīko transportlīdzekļu klubs Latvija" dibināts 1972. gadā ar skaidru mērķi, lai radītu vietu, kur līdzīgi domājošiem cilvēkiem tikties un parādīt senie transportlīdzekļi. Neskatoties uz to, ka daudzi uzskatīja šo ideju, jo nav iespējams panākt, leader kluba brīdī, Viktors Kulbergs, un kluba biedri izdevās. ASM Motors bija kaut kas unikāls un ultra-modernu jau tiem laikiem, bet jaunā rekonstruēta muzeja izstādē būs pārsteigums visiem, jo kluba biedri ir uzticējuši unikāls piemērs uz muzeju," lepni saka vadītājs AVC Agris Šmits.

Jauno RMM izstādi būs arī unikāla kolekcija ir vēsturiskās radio un telefonu, kura bija veltīta muzeja Lattelecom. "Lai uzsvērtu kodolsintēzes automobiļu rūpniecības un informācijas tehnoloģiju nozari un nākotnes ambīcijām, Lattelecom laimīgi dod vēsturisko trofejas no latvijas un pasaules telekomunikāciju nozares attīstību, lai ASM Motors. Izstāde ir dāvana, lai katrs iedzīvotājs un viesis, mūsu valsts tuvojas 100. dzimšanas dienu Latvijā," teica valdes priekšsēdētājs, Lattelecom vadītājs Juris Gulbis.

Zālē mainīgās izstādes un modernas konferenču telpas nodrošinās dinamisku darbību muzejā. Kafejnīca un bērnu rotaļu laukumu būs pieejama apmeklētāju ērtībai. Skolēniem būs iespēja mācīties ceļu satiksmes drošības noteikumi, automobiļu vēsture un metodes, RMM izglītības nodarbības.

Rekonstrukciju muzeja ēkas bija, ko veic arhitektu biroja SIA" Arhis Arhitekti un būvniecības ekspertiem no SIA "Skonto būve", un dizaina ekspozīcija tika izveidota ar SIA" H2E.

No 5. jūlija RMM ieejas kartes būs iespējams iegādāties ne tikai muzeja kasēs, bet arī Biļešu Serviss tirdzniecības vietās, kā arī par www.bilesuserviss.lv.

ASM Motors bija pirmo reizi vēra 1989. gadā un 2016. gadā, rekonstrukcijas muzeja ēka tika pabeigta. Vairāk informācija ir pieejama par RMM mājas lapā: www.motormuzejs.lv Kad dalīties ziņas par sociālo mediju, lūdzu, lietojiet hashtag #atklajmotormuzeju.

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu vairāk fotogrāfijas.